Terapia kaskami korekcyjnymi – Kask dla niemowlaka na płaską głowę

Terapia kaskowa ma na celu poprawę kształtu główki z wykorzystaniem ortezy głowy, która posiada kształt indywidualnie zaprojektowany do każdego pacjenta. Kask posiada wewnątrz wolną przestrzeń na wzrost główki dziecka w pożądanym miejscu, czyli tam gdzie pojawia się spłaszczenie. Sukces terapii kaskowej składa się z dwóch czynników: tempa wzrostu głowy dziecka oraz zachowania reżimu 23 godzinnego trybu noszenia zaopatrzenia.

Jakie są przyczyny deformacji główki u dziecka?

Przyczyny zniekształceń mogą być m. im. prenatalne. Wpływ mogą też mieć przyzwyczajenia dotyczące częstego układania dziecka np. na jednym boku lub na plecach. Do najczęściej występujących deformacji należą: plagiocefalia, brachycefalia symetryczna oraz asymetryczna.

Czy terapia kaskowa jest konieczna? Czy kształt główki dziecka może skorygować się sam?

W sytuacji kiedy deformacja jest niewielka, może ona ulec korekcie  wraz z rozwojem dziecka. Jest kilka czynników mówiących o tym, czy zastosowanie kasku korekcyjnego jest koniecznie. Przede wszystkim zależy to od:

  • stopnia deformacji głowy,
  • wieku dziecka,
  • diagnozy lekarza.

W niektórych przypadkach najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z konsultacji ze specjalistą.  Ważną kwestią jest prawidłowa diagnoza oraz wykluczenie przeciwwskazań do zastosowania zaopatrzenia ortopedycznego.

Jak długo dzieci noszą kaski? Kiedy dziecko może zacząć nosić kask?

Średni czas trwania terapii to 3 miesiące. W zależności od wieku dziecka, a tym samym tempa wzrostu głowy, może trwać od 2 do 6 miesięcy. Najlepszy wiek na rozpoczęcie terapii to między 4. a 7. miesiącem życia. Maksymalny wiek, w którym można rozpocząć terapię, to 12 miesięcy. Im wcześniej dziecko rozpocznie terapie tym krócej będzie ona trwała.

Jakie są skutki uboczne kasków korekcyjnych?

Kask korekcyjny to orteza pasywna. Oznacza to, że na główkę dziecka nie jest wywierany aktywny nacisk. Kaski dostosowywane indywidualnie do każdego pacjenta, tak aby spełniły swoją rolę zachowując maksymalny komfort dla użytkownika. Obecnie na rynku można znaleźć rozwiązania, które są lekkie, przewiewne i nie mają negatywnego wpływu na rozwój malucha.

Pobieranie miary pod kask korekcyjny dla dziecka odbywa się za pomocą skanu 3D główki. Proces skanowania jest całkowicie bezpieczny. Skaner bazuje na wykorzystaniu wiązki światła, w związku z tym nie emituje żadnego szkodliwego promieniowania. Skanowanie możemy wykonywać dowolną ilość razy.

Moje dziecko ma spłaszczoną główkę – co robić?

Zachęcamy do bezpłatnej oceny stopnia deformacji głowy dziecka na podstawie zdjęć. Jest to ocena wstępna i nie da konkretnej odpowiedzi czy w danym przypadku zalecamy terapię kaskową – taką informację otrzymamy dopiero po pierwszej konsultacji. Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania i wątpliwości dotyczące terapii kaskowej. Zapraszamy także na konsultację kwalifikującą, odbywającej się stacjonarnie w 4 lokalizacjach: Warszawa, Kraków, Poznań, Kielce, na której wykonujemy badanie kraniometryczne oraz przeprowadzana jest konsultacja z neurochirurgiem.

Zapraszamy do kontaktu:
poniedziałek-piątek 800-1600
tel.
512 625 493
email: klinika@kaski-korekcyjne.pl

ORTEZA GŁOWY – KASK KOREKCYJNY TALEE

Przeznaczony do poprawy kształtu głowy u niemowląt.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.kaski-korekcyjne.pl

Projekt i wykonanie web-2-business.com